четвер, 20 вересня 2018 р.


19 вересня  2018 року на базі Балахівської загальноосвітньої школи І – ІІ ступенів, філії Новостародубської загальноосвітньої школи І – ІІІ супенів відбувся майстер-клас вчителя-методиста, Заслуженого вчителя України, кандидата педагогічних наук, доцента, автора 25 навчальних посібників Логачевської С.П.
Логачевська С.П. є автором підручників для 1-го класу («Математика», «Буквар», «Я досліджую світ») та робочих зошитів, посібників з диференційованими тренувальними вправами, методичних рекомендацій до проведення урків письма, математики.
Світлана Панасівна ділилася досвідом впровадження інтеграції предметів (математика, українська мова, читання) в інтегрованому курсі «Я досліджую світ», презентувала планування тематичного тижня «Що я їм?». Розкрила поняття як використовувати підручники у поєднанні з методичними посібниками, якою має бути структура сучасного уроку та які ефективні форми і методи роботи на у році з учнями використовувати дотримуючись інтеграції предметів.
Світлана Панасівна наголосила, що у початкових класах широко використовується внутрішня диференціація в межах одного класу. Це дає змогу кожному учневі відчути велику радість своїх маленьких перемог, почуватися здібним, потрібним, цікавим для вчителя і своїх друзів. Завдяки внутрішньокласній диференціації під час навчання створюються умови одночасної групової й індивідуальної роботи з усіма учнями в межах уроку, що дасть змогу засвоїти програмовий матеріал всім без винятку школярам і його застосовувати на практиці.
Творчий доробок і педагогічна праця Логачевської С.П., які тісно пов’язані з умовами реалізації Концепції «Нова українська школа», високо оцінені не тільки державою, а й передусім вчительською спільнотою. Як майстер упровадження внутрішньокласної диференціації навчання Світлана Панасівна розповіла як створити  для кожного учня оптимальний характер пізнавальної діяльності у процесі навчальної роботи.  Практикою доведено, що диференціація — поза модою. Це вічна інновація, тому що кожен клас — це різні умови й застосування. Диференційований підхід має бути обов’язковим принципом функціонування початкової школи.
Учасники обговорили, поділилися досвідом та отримали позитивні враження від спільної роботи.

пʼятниця, 7 вересня 2018 р.


Як організувати навчальний рік у початковій школі без стресу
Учні молодших класів дуже емоційні, рухливі та потребують більше уваги, ніж старші школярі

четвер, 6 вересня 2018 р.

Про документацію працівників психологічної служби у системі освіти України
https://drive.google.com/file/d/1T-cnDgL0C9fpxO_OqaeU56tEicpbXWv5/view
МОН підготувало матеріали для вчителів НУШ

Міністерство освіти розробило навчальні матеріали для роботи з першокласниками в період адаптації
http://osvita.ua/school/nus/61780/

Рекомендації щодо роботи з першокласниками НУШ

Міністерство освіти і науки пропонує на перші тижні докладні матеріали для вчителів першокласників, з детальним потижневим описом, де є навчальні цілі на тиждень, а також розписані активності, вправи та завдання для досягнення цих навчальних цілей протягом адаптаційного періоду першокласників.
http://osvita.ua/school/nus/61779/

Підручники для 1 класу у ПДФ форматі дивіться за посиланням:
https://lib.imzo.gov.ua/handle/123456789/810